ANAMUR TİCARET VE SANAYİ ODASI
ÇAĞRI MERKEZİ 0324 814 10 50
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin

Tübitak-Teknogirişim Destek Programı

25.08.2016 17:37 eklendi


TÜBİTAK-Teknogirişim Destek Programına Müracatlar Başladı

 

Üniversite mezunu gençleri 100.000 TL Hibe bekliyor. Ar-Ge ve Teknolojik projelerde tanıtım için de 75.000 TL Hibe veriliyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2009 yılından beri verilen bu hibe programına bugüne kadar 1500’e yakın gence hibe verildi.
Son başvuru tarihi 1 Kasım 2014 olan bu program çerçevesinde dağıtılması planlanan hibe miktarı 50 milyon Türk Lirasıdır. Projelerin uygun ve kabul edilebilir olması için bir uzmandan yardım almak en doğru yöntemdir. Gençlerin kendi işerini kurmasına olanak veren bu program dahilinde Kobi-Line olarak genç girişimcilere destek vermeyi sürdürecek ekip, çalışmalarını tamamladı. İş fikri olmayan gençleri yönlendirmek ve uygun iş fikirleri konusunda bilgilendirmek üzere bilim adamı, esnaf ve önde gelen patronalardan oluşan ayrı bir uzman kadro da gençlere önayak olmak için seferber oldu.
Fikri olup sermayesi olmayan gençlere iş imkanı sunan Teknogirişim Desteği bu yılda favori hibeler arasında yer alacak. KOSGEB’in 30.00 TL Girişimci hibesinden sonra, üniversite mezunlarına yönelik bu hibe programı da akademi dünyasında şimdiden ses getirmeye başladı. Gençlere tavsiyemiz; kendiniz için doğru iş modelini bulun, işin uzmanlarına sormaktan kaçınmayın, sosyal çevre edinin, internet aracılığıyla daha fazla araştırın, seminerlere, konferanslara katılın, iş dünyasının kendi alanındaki uzman isimleri dinleyin, kendinizi her gün yeniden keşfedin, bilgiye aç olun, kararlı, azimli ve tuttuğunun koparan olun. Fikriniz var ama sermayeniz yoksa korkmayın. Türkiye bir hibe cennetidir, karşılıksız para alabileceğiniz öyle çok kurum ve kuruluş var ki siz yeter ki isteyin.